Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 17025093



*

nr 1702 5093


ETCHING

Gösta Ottoson, Man i hög hatt. Image dimensions: 26x16 cm, outer dimensions including frame: 41x30,


Gösta Ottoson, Man i hög hatt. Bildmått: 26x16 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm. Signerad


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 19 2025
at 18:32:34


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/5 18:27:34 1      Vinnande bud
19/5 18:27:54 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gösta ottoson man i hög hatt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr