KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12665114
nr 1266 5114
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Landskap med väg. Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 32x40 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:54:40
100 kr
150 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann