ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235551
*
nr 1423 5551
Spegel
Blyglas, 58x46 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 09:24:54
1
100 kr
4/10 00:17:10
2
Vinnande bud
4/10 18:23:47
3
200 kr
4/10 18:23:47
2
250 kr (Budbetjänt)
4/10 19:09:44
3
300 kr
4/10 19:09:44
2
350 kr (Budbetjänt)
4/10 19:09:59
3
500 kr
4/10 19:09:59
2
600 kr (Budbetjänt)
4/10 19:16:32
3
700 kr
4/10 19:16:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5551
Spegel
Blyglas, 58x46 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/10 09:24:54 | 1 | 100 kr |
| 4/10 00:17:10 | 2 | Vinnande bud |
| 4/10 18:23:47 | 3 | 200 kr |
| 4/10 18:23:47 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 19:09:44 | 3 | 300 kr |
| 4/10 19:09:44 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 19:09:59 | 3 | 500 kr |
| 4/10 19:09:59 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 19:16:32 | 3 | 700 kr |
| 4/10 19:16:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



