ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7618109
*
nr 761 8109
Spegel
Solformad, diameter: 62
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 maj 2012
kl 18:50:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 18:43:29
1
300 kr
23/5 05:50:09
2
350 kr
26/5 13:29:08
3
400 kr
27/5 20:49:26
4
800 kr
27/5 21:47:24
5
550 kr
27/5 21:47:52
5
650 kr
27/5 21:48:30
5
850 kr
28/5 08:56:49
6
950 kr
28/5 13:07:26
3
1.000 kr
28/5 15:44:17
5
Vinnande bud
28/5 18:27:43
4
1.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 761 8109
Spegel
Solformad, diameter: 62
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 18:43:29 | 1 | 300 kr |
| 23/5 05:50:09 | 2 | 350 kr |
| 26/5 13:29:08 | 3 | 400 kr |
| 27/5 20:49:26 | 4 | 800 kr |
| 27/5 21:47:24 | 5 | 550 kr |
| 27/5 21:47:52 | 5 | 650 kr |
| 27/5 21:48:30 | 5 | 850 kr |
| 28/5 08:56:49 | 6 | 950 kr |
| 28/5 13:07:26 | 3 | 1.000 kr |
| 28/5 15:44:17 | 5 | Vinnande bud |
| 28/5 18:27:43 | 4 | 1.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27




