KONST / Litografier / Färglitografi 15143135
*
nr 1514 3135
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 84/475, saknar glas. Färglitografi. Bladets mått: 49x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm
Kondition: skadat papper
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:32:36
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Kondition: skadat papper
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
nr 1514 3135
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 84/475, saknar glas. Färglitografi. Bladets mått: 49x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm
Kondition: skadat papper
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



