ART / Lithographs / Litograph in colors 9122175
nr 912 2175
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), Dansande sällskap, signed, Épreuve d'artiste (artist proof), sheet: 38x47,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Karl Höglund (f. 1940), Dansande sällskap, signerad, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 38x47
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
800
SEK 500
Monday September 15 2014
at 18:38:05
15/9 16:33:48
- Thema-auction
Sep 15
Read more about Grafik
Karl Höglund
Read more about Karl Höglund