KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14314114
nr 1431 4114
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Etsning, Signerad. Bildmått: 28x21cm, yttermått inklusive ram: 42x34cm
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:47:30
11/11 13:37:18
Göran Strååt
Läs mer om Göran Strååt