KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14314114

nr 1431 4114

Göran Strååt

(1913-1994), Sverige

Etsning, Signerad. Bildmått: 28x21cm, yttermått inklusive ram: 42x34cm

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 november 2021
kl 18:47:30

11/11 13:37:18 1      Vinnande bud

Göran Strååt

Läs mer om Göran Strååt