KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15848079

nr 1584 8079

Hadar Jönzén

(1885-1977), Sverige

Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm

Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:57:50

11/12 17:43:36 1      Vinnande bud

Hadar Jönzén

Läs mer om Hadar Jönzén