KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10985312
*
nr 1098 5312
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Blandteknik, tillskriven Sempinski, komposition, 15x50
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 18:06:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
nr 1098 5312
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Blandteknik, tillskriven Sempinski, komposition, 15x50
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/3 18:06:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i VästerÃ¥s.Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



