KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14949397

nr 1494 9397

August Jernberg

(1826-1896), Sverige

Signerad, daterad 69, Interiör, 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 44x52, akvarell

August Jernberg, svensk målare född i Gävle 1826, död i Düsseldorf 1896.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 3 oktober 2022
kl 20:10:40

29/9 19:40:32 1      Vinnande bud

August Jernberg

Läs mer om August Jernberg