KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545134
nr 1454 5134
Lauri Nila
(1898-1983), Finland
Oljemålning, Signerad, "mutation". Olja på pannå, 34x50cm, yttermått inklusive ram: 52x68cm
Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:14:44
12/3 01:27:06