Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Color etchings 8681268



*

nr 868 1268


Ernst Hällgren

(1889-1944), Sverige


2 pcs. E Hällgren, Stockholm, signed, motivet: 16x24,


COLOR ETCHINGS, 2 st. E Hällgren, Stockholmsmotiv, signerade, motivet: 16x24


Ernst Hällgren, Swedish graphic artist, born 1889, dead 1944.

Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 6 2014
at 19:07:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/1 04:57:04 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ernst Hällgren

Ernst Hällgren, Swedish graphic artist, born 1889, dead 1944.

Read more about Ernst Hällgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: e hällgren ernst hällgren etsningar färgetsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr