KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568081

nr 1356 8081

Gösta Nordblad

(1897-1940), Sverige

Oljemålning, Signerad, 1926, "Sydfranskt Landskap". Olja på duk, 37x45cm

Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 20:14:54

Gösta Nordblad

Läs mer om Gösta Nordblad