MISCELLANEOUS / Jewellery / Brosch 4297096

nr 429 7096

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Lenght: ()

Brosch, person med huvudbonad, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, 1950-tal, gul glasyr, 4 x 4.5 cm, signerad: '(Studiohanden) Stig L'

Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.

Yes

1000

SEK 550

Monday September 25 2006
at 16:00:01

23/9 19:48:41 1      hidden*

  • Artist/Designer

Stig Lindberg

Read more about Stig Lindberg