Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 6057407



*

nr 605 7407


ETCHINGS

3 pcs, med Stockholmsmotiv, 43x51, wear.


3 st, med Stockholmsmotiv, 43x51


Condition: slitage

Estimate:

100

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday October 19 2009
at 17:32:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/10 22:08:59 1      100 kr
14/10 01:21:44 2      150 kr
15/10 22:24:00 3      500 kr
17/10 19:35:31 4      350 kr
17/10 19:35:54 4      550 kr
19/10 17:17:55 5      Vinnande bud
19/10 17:19:29 5      justering av budtak
19/10 17:26:38 4      650 kr
19/10 17:27:02 4      750 kr
19/10 17:27:43 4      850 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:54




Ladda ner broschyr