ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 4468274
*
nr 446 8274
Pigtittare
höjd: 74 (trasigt glas)
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2007
kl 17:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 00:22:50
1
100 kr
12/1 18:53:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel trasigt glas
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
*
Pigtittare
nr 446 8274
Pigtittare
höjd: 74 (trasigt glas)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/1 00:22:50 | 1 | 100 kr |
| 12/1 18:53:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel trasigt glas
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10



