ART / Etchings etc / Colour etching 12847005

nr 1284 7005

Ruth Goldmann-Grosin

(f. 1941), Sverige

Ruth Goldmann-Grosin (b. 1941), Sweden. "Syrenhäcken". Signerad och numbered EA 2. Subject: 50x69 cm,

COLOUR ETCHING, "Syrenhäcken". Signerad och numrerad EA 2. Motivet: 50x69 cm

Ruth Goldmann-Grosin, Swedish painter, and graphic artist, born 1941.

Yes

Withdrawn

Monday October 28 2019
at 19:42:58

  • Artist/Designer

Ruth Goldmann-Grosin

Read more about Ruth Goldmann-Grosin