ART / Lithographs / Litograph in colors 13658768
*
nr 1365 8768
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (1934-2019), Sweden, attributed. Komposition med figurer. No signature. Subject: 23, 5x44, 5 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Peter Dahl (1934-2019), Sverige, tillskriven. Komposition med figurer. Ej signerad. Motivet: 23,5x44,5 cm
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday December 7 2020
at 20:14:31
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/12 10:55:23
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. "Modelltecknaren",..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:13
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
nr 1365 8768
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (1934-2019), Sweden, attributed. Komposition med figurer. No signature. Subject: 23, 5x44, 5 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Peter Dahl (1934-2019), Sverige, tillskriven. Komposition med figurer. Ej signerad. Motivet: 23,5x44,5 cm
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday December 7 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/12 10:55:23 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. "Modelltecknaren",..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:13