GLASS & CERAMICS / Figurines / Figurine 4605006
nr 460 5006
FIGURINE
Lenght: ()
Rosenthal, Art Deco, höjd: 20 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
300
SEK 500
Monday April 2 2007
at 17:38:00
350 kr
450 kr
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.