KONST / Litografier / Färglitografi 12868380
nr 1286 8380
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 48/110, , bakgård. Motivet: 48x68 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:27:38
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman