Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 6104413



*

nr 610 4413


PASTEL (F)

signerad 1913, Enligt uppgist Leonid Osipovich Pasternak, Musicerande sällskap, ,


signerad 1913, Enligt uppgift Leonid Osipovich Pasternak, Musicerande sällskap,


Droit De Suite

Yes

Estimate:

5000

Sold:

SEK 5000

Auction date:

Monday November 16 2009
at 16:00:00


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita musicerande sällskap pastell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr