KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539188
nr 1553 9188
Stina Olausson
(1900-1996), Sverige
Oljemålning, "Ölandsstrand". Signerad. Olja på duk, 34x67 cm, yttermått inklusive ram: 45x78 cm
Stina Olausson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:29:35
26/7 20:10:00
Stina Olausson
Läs mer om Stina Olausson