KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539188

nr 1553 9188

Stina Olausson

(1900-1996), Sverige

Oljemålning, "Ölandsstrand". Signerad. Olja på duk, 34x67 cm, yttermått inklusive ram: 45x78 cm

Stina Olausson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 31 juli 2023
kl 18:29:35

26/7 20:10:00 1      Vinnande bud

Stina Olausson

Läs mer om Stina Olausson