ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9613138
*
nr 961 3138
PASTEL
Rolf Persson, sign -59, 49x15,
Rolf Persson, sign -59, 49x15
Estimate:
400
Auction date:
Monday May 11 2015
at 19:09:10
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell rolf persson vattenfärg
-
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24
*
PASTEL
Read more about 50/60-tal
nr 961 3138
PASTEL
Rolf Persson, sign -59, 49x15,
Rolf Persson, sign -59, 49x15
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell rolf persson vattenfärg
-
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24



