KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17113049

nr 1711 3049

Hjalmar Grahn

(1882-1949), Sverige

Oljemålning, "Afton i hamnen". Signerad, daterad 1934, oramat löst blad. Olja på duk. Bladets mått: 56x67 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

måndag 30 juni 2025
kl 20:12:14

Hjalmar Grahn

Läs mer om Hjalmar Grahn