LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 16118322
*
nr 1611 8322
FLOOR LAMP
Nila, Alingsås. Ceramics, dekor med rådjur. Height: 135 cm inkl skärm, minor cracks, lampfästet skadat.
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Condition: nagg, lampfästet skadat
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday April 8 2024
at 20:31:04
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/4 23:15:01
1
100 kr
4/4 10:26:29
2
150 kr
5/4 21:46:13
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
4242 FLOOR LAMP
Mässing med glasskärmar. Height: 185 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:27
*
FLOOR LAMP
Condition: nagg, lampfästet skadat
nr 1611 8322
FLOOR LAMP
Nila, Alingsås. Ceramics, dekor med rådjur. Height: 135 cm inkl skärm, minor cracks, lampfästet skadat.
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Condition: nagg, lampfästet skadat
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday April 8 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/4 23:15:01 | 1 | 100 kr |
4/4 10:26:29 | 2 | 150 kr |
5/4 21:46:13 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
4242 FLOOR LAMP
Mässing med glasskärmar. Height: 185 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:27