GLASS & CERAMICS / Ceramics / Konsoler 13016462
*
nr 1301 6462
Konsoler
one pair, ceramics. Signerade Jill Bernadotte, 1995. Height: 15 cm,
Ett par, keramik. Signerade Jill Bernadotte, 1995. Höjd: 15 cm
Estimate:
500
Auction date:
Monday January 20 2020
at 18:50:43
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsoler
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:23
*
Konsoler
nr 1301 6462
Konsoler
one pair, ceramics. Signerade Jill Bernadotte, 1995. Height: 15 cm,
Ett par, keramik. Signerade Jill Bernadotte, 1995. Höjd: 15 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday January 20 2020 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsoler
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:23



