GLASS & CERAMICS / Ceramics / Djurfigurer + skiss 4355054

nr 435 5054

Djurfigurer + skiss

Lenght: ()

2 x sköldpadda, 'D 352' Ewald Dahlskog (1894-1950) för Bo Fajans, Gefle 1940-tal, 2 st, lergods, röd- respektive blåtonad glasyr, längd 13 cm, ben lagningar + originalskiss 18x12 cm (dubbelsidig)

300

SEK 1200

Monday October 30 2006
at 16:00:00

  • Oct 30

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Read more about TEMA Ewald Dahlskog
Lergods