Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6172564



*

nr 617 2564


Skulptur

Alf Ekberg, Keramik, "Päron", . , höjd: 18


Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 december 2009
kl 18:49:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/12 17:19:50 1      350 kr
17/12 15:49:27 2      200 kr
20/12 13:56:50 3      1.200 kr
21/12 17:50:49 4      1.000 kr
21/12 17:51:27 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf ekberg keramik konsthantverk skulptur
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:05
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr