ART / Lithographs / Litograph in colors 11709036
*
nr 1170 9036
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson Slas, Stockholm, Sweden, signed and numbered 295/360, signed, -81, subject: 43x54,
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Estimate:
800
Sold:
SEK 2000
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 20:43:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/2 12:41:08
1
1.000 kr
12/2 18:43:23
2
600 kr
12/2 18:43:23
1
700 kr (Robot)
7/3 19:15:09
3
1.000 kr
7/3 19:15:09
1
1.000 kr (Robot)
16/3 18:51:22
3
1.500 kr
19/3 19:07:34
4
1.500 kr
19/3 19:07:34
3
1.500 kr (Robot)
19/3 19:08:24
4
1.700 kr
19/3 19:24:27
3
1.700 kr
19/3 19:24:27
4
1.700 kr (Robot)
19/3 19:25:47
3
1.900 kr
19/3 20:34:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:53
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:51
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1170 9036
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson Slas, Stockholm, Sweden, signed and numbered 295/360, signed, -81, subject: 43x54,
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 2000 |
| Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/2 12:41:08 | 1 | 1.000 kr |
| 12/2 18:43:23 | 2 | 600 kr |
| 12/2 18:43:23 | 1 | 700 kr (Robot) |
| 7/3 19:15:09 | 3 | 1.000 kr |
| 7/3 19:15:09 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
| 16/3 18:51:22 | 3 | 1.500 kr |
| 19/3 19:07:34 | 4 | 1.500 kr |
| 19/3 19:07:34 | 3 | 1.500 kr (Robot) |
| 19/3 19:08:24 | 4 | 1.700 kr |
| 19/3 19:24:27 | 3 | 1.700 kr |
| 19/3 19:24:27 | 4 | 1.700 kr (Robot) |
| 19/3 19:25:47 | 3 | 1.900 kr |
| 19/3 20:34:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:53 -
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:51



