Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 5773145



*

nr 577 3145


VASE

Lenght: ()


keramik, signerad R G, Sverige 1910, höjd: 20


Estimate:

100

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Tuesday April 14 2009
at 18:14:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/4 16:06:02 1      450 kr
10/4 03:23:50 2      150 kr
10/4 03:27:57 2      250 kr
13/4 20:53:53 3      400 kr
14/4 06:44:37 1      600 kr
14/4 09:17:23 4      600 kr
14/4 15:00:46 5      850 kr
14/4 16:42:59 2      950 kr
14/4 17:22:06 5      1.100 kr
14/4 17:23:09 5      1.300 kr
14/4 17:33:05 2      1.100 kr
14/4 17:45:58 6      1.300 kr
14/4 17:46:45 6      1.400 kr
14/4 17:49:19 7      1.500 kr
14/4 17:59:54 5      2.100 kr
14/4 18:05:07 7      1.800 kr
14/4 18:08:37 7      2.100 kr
14/4 18:09:43 7      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 6067 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:16
  • 6547 VASES
    2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta boda, Bertil Vallien (b. ..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:21
  • 6641 VASES
    2 pcs, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. ..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:30
  • 6091 VASES
    2 pcs, Bertil Vallien (b. 1938), Sweden. Kosta Bod..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:39
  • 6414 VASES
    2 pcs, Bertil Vallien (b. 1938), Sweden. Kosta Bod..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:13
  • 6179 VASES
    8 pcs, Kina / Japan, Imaridekor. Height: 9-25 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:06




Ladda ner broschyr