Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Dish 9952031



*

nr 995 2031


DISH

ceramics, Kjell Blomberg, 1963, dia 35, skadad undersida,


keramik, Kjell Blomberg, 1963, dia 35, skadad undersida


Estimate:

600

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday November 16 2015
at 20:48:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/10 03:14:05 1      300 kr
2/11 18:47:07 2      150 kr
2/11 18:47:07 1      200 kr (Robot)
2/11 18:47:55 2      250 kr
2/11 18:47:55 1      300 kr (Robot)
4/11 02:52:09 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kjell blomberg skadad undersida
  • 6538 EGG WARMER
    Italien + pot with a lid, (hund). Height: 19-20 lä..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:03
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:13
  • 6166 DISH
    4 pcs, China/Japan. Diameter: 21-41,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57
  • 6643 DISH
    Mateus, Porutgal, porcelain. Diameter: 42 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:31
  • 6644 DISH
    med hänklar, Agneta Livinj, keamik. Diameter: 35 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:02




Ladda ner broschyr