KONST / Litografier / Serigrafier 13956252
*
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:03:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 19:53:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 19:53:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk mÃ¥lare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



