SILVER & METAL / Silver / Goblet 6627576
nr 662 7576
GOBLET
silver, Förgylld/Graverad, 1936, height: 22,
Silver, Förgylld/Graverad, 1936, höjd: 22
1000
SEK 900
Monday October 18 2010
at 19:29:44
800 kr
750 kr
850 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver