Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 16306403



*

nr 1630 6403


Elin Höglund-Svanholm

(1914-2010), Sverige


Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Signed, mixed media, 60x47 cm, outer dimensions including frame: 74x63 cm,


MIXED MEDIA, Signerad, blandteknik, 60x47 cm, yttermått inklusive ram: 74x63 cm


Elin Höglund-Svanholm, Swedish painter born 1914, dead 2010.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday July 1 2024
at 20:36:27



  • Artist/Designer

Elin Höglund-Svanholm

Elin Höglund-Svanholm, Swedish painter born 1914, dead 2010.

Read more about Elin Höglund-Svanholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik elin höglund-svanholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr