Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12916529



*

nr 1291 6529


Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige


Nisse Zetterberg (1910-1986), Sweden. "Oslo 30/3 -73". Signed. Subject: 30x20,


MIXED MEDIA, "Oslo 30/3 -73". Signerad. Motivet: 30x20 cm


Nisse Zetterberg, born 1910 in Stockholm, dead 1986, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 25 2019
at 19:53:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/11 12:57:13 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Nisse Zetterberg

Nisse Zetterberg, born 1910 in Stockholm, dead 1986, Swedish painter.

Read more about Nisse Zetterberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr