Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9377101



*

nr 937 7101


Färglitografi

Lennart Larsson, 1970, "Trädgård på mariaberget", 55/150, motivet: 38x49


Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 januari 2015
kl 18:59:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/1 19:14:12 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 26 jan

Stockholmsmotiv

Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.



Läs mer om Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart larsson litografi litografier litografiskt blad
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr