ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4311183
*
nr 431 1183
Spegel
Mahogny, höjd: 90
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 13:28:53
1
350 kr
2/10 14:09:20
2
700 kr
2/10 14:43:02
3
450 kr
2/10 14:43:53
3
550 kr
2/10 14:44:53
3
650 kr
2/10 14:46:17
3
750 kr
2/10 15:25:12
2
Vinnande bud
2/10 15:28:44
3
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 431 1183
Spegel
Mahogny, höjd: 90
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/9 13:28:53 | 1 | 350 kr |
| 2/10 14:09:20 | 2 | 700 kr |
| 2/10 14:43:02 | 3 | 450 kr |
| 2/10 14:43:53 | 3 | 550 kr |
| 2/10 14:44:53 | 3 | 650 kr |
| 2/10 14:46:17 | 3 | 750 kr |
| 2/10 15:25:12 | 2 | Vinnande bud |
| 2/10 15:28:44 | 3 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



