ART / Etchings etc / Etching 13095268
*
nr 1309 5268
Lisa Larsson-Sundling
(f. 1956), Sverige
Lisa Larsson-Sundling (b. 1956), Sweden. "Ett släkte i utdöende I". Signed. Subject: 52x35cm,
ETCHING, "Ett släkte i utdöende I". Signerad. Motivet: 52x35cm
Lisa Larsson-Sundling, Swedish painter, born 1956.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday February 24 2020
at 20:52:32
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/2 18:13:31
1
100 kr
24/2 18:20:27
2
150 kr
24/2 18:25:41
1
200 kr
24/2 19:01:05
3
Vinnande bud
- Artist/Designer
Lisa Larsson-Sundling
Lisa Larsson-Sundling, Swedish painter, born 1956.
Read more about Lisa Larsson-Sundling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lisa larsson-sundling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57
-
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14
-
4091 WOOD ENGRAVING
Vytautas Kasiulis (1918-1995). Musikanter. Signed...//
Auction ends
in a week
10 juni at 18:57
*
Lisa Larsson-Sundling
Lisa Larsson-Sundling, Swedish painter, born 1956.
Read more about Lisa Larsson-Sundling
nr 1309 5268
Lisa Larsson-Sundling
(f. 1956), Sverige
Lisa Larsson-Sundling (b. 1956), Sweden. "Ett släkte i utdöende I". Signed. Subject: 52x35cm,
ETCHING, "Ett släkte i utdöende I". Signerad. Motivet: 52x35cm
Lisa Larsson-Sundling, Swedish painter, born 1956.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday February 24 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/2 18:13:31 | 1 | 100 kr |
24/2 18:20:27 | 2 | 150 kr |
24/2 18:25:41 | 1 | 200 kr |
24/2 19:01:05 | 3 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Lisa Larsson-Sundling
Lisa Larsson-Sundling, Swedish painter, born 1956.Read more about Lisa Larsson-Sundling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lisa larsson-sundling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57 -
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14 -
4091 WOOD ENGRAVING
Vytautas Kasiulis (1918-1995). Musikanter. Signed...//
Auction ends
in a week
10 juni at 18:57