Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8651255



*

nr 865 1255


WATERCOLOUR (F)

Etienne Monnet, signed, 1901, landscape with lake, 24x17,


Etienne Monnet, Signerad, 1901, Gournay sur Marne, 24x17


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday December 16 2013
at 20:49:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/12 22:03:35 1      350 kr
15/12 17:03:14 2      1.000 kr
15/12 17:26:04 1      500 kr
15/12 17:27:10 1      700 kr
16/12 15:07:23 3      Vinnande bud
16/12 18:11:35 2      1.200 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller etienne monnet gournay sur marne vattenfärg
  • 1005 MIXED MEDIA
    Lambert Werner (1900-1983), Sweden. Composition. S..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 20:33
  • 9080 MIXED MEDIA
    Lennart Nyström (b. 1944), Sweden. Signed, dated 7..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 19:22
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 18:33




Ladda ner broschyr