KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15448245
nr 1544 8245
Paul Crotto
(1922-2016), USA
Oljemålning, Stadsbild. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Paul Crotto, fransk-amerikansk konstnär född i New York 1922, död 2016 i Paris.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 maj 2023
kl 18:17:53
300 kr
350 kr
350 kr
700 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
900 kr
Paul Crotto
Läs mer om Paul Crotto