MISCELLANEOUS / Rugs / Kurd 5853023
nr 585 3023
Kurd
Tidigt 1900-tal, 126x270, jämnt ställvis hårdare slitage, en kortsida saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, one end missing a few rows of knots,
Tidigt 1900-tal Persien, 126x270, jämnt ställvis hårdare slitage, en kortsida saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, one end missing a few rows of knots
8000
SEK 6000
Monday May 25 2009
at 16:00:01
25/5 15:45:23
May 25
TEMA Orientaliska mattor
Visning 23, 24 och 25 maj. Auktion 25 maj.
Vårt nätverk av mattintr ...
Read more about TEMA Orientaliska mattor