ART / Lithographs / Litograph in colors 9344275
*
nr 934 4275
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, 239/250, motivet: 20x24,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, 239/250, motivet: 20x24
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:38:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 12:20:21
1
600 kr
12/1 18:43:36
2
600 kr
12/1 18:43:36
1
600 kr (Robot)
12/1 18:44:01
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09
-
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22
-
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:49
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57
-
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:50
-
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
Read more about Sven Lidberg
nr 934 4275
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, 239/250, motivet: 20x24,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, 239/250, motivet: 20x24
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/1 12:20:21 | 1 | 600 kr |
12/1 18:43:36 | 2 | 600 kr |
12/1 18:43:36 | 1 | 600 kr (Robot) |
12/1 18:44:01 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09 -
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22 -
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:49
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57 -
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:50 -
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27