Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 14409347



*

nr 1440 9347


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Evy Låås (1923-1999), Sweden. Signed, djur i gras. Image dimensions: 19x27, outer dimensions including frame: 32x38,


GRAPHITE DRAWING, Signerad, djur i gras. Bildmått: 19x27, yttermått inklusive ram: 32x38 cm


Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday December 20 2021
at 19:45:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/12 14:40:40 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts djur i gras evy låås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr