KONST / Litografier / Färglitografi 12724013
nr 1272 4013
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 13/20, med dedikation. Motivet: 30x20 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:24:37
22/8 15:08:07
- Klassiska
26 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson