GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10381101
*
nr 1038 1101
VASE
Tilgmans, höjd: 42 cm,
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 16 2016
at 18:46:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/5 15:05:28
1
250 kr
15/5 20:46:30
2
150 kr
15/5 20:46:30
1
200 kr (Robot)
16/5 18:18:34
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:38
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:07
*
VASE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1101
VASE
Tilgmans, höjd: 42 cm,
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/5 15:05:28 | 1 | 250 kr |
15/5 20:46:30 | 2 | 150 kr |
15/5 20:46:30 | 1 | 200 kr (Robot) |
16/5 18:18:34 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:38 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:07