KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598438

nr 1459 8438

Väinö Hervo

(1894-1974), Finland

Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 46x55 cm, oramad

Väinö Hervo, finländsk bildkonstnär född 1894, död 1974.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 4 april 2022
kl 20:36:56

Väinö Hervo

Läs mer om Väinö Hervo