KONST / Litografier / Färglitografi 12144236
*
nr 1214 4236
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), "Lóiseau Porphete". Signerad, numrerad 177/199. Motivet: 77x54 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:54:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:29:36
1
1.500 kr
29/10 19:47:58
2
1.200 kr
29/10 19:47:58
1
1.300 kr (Budbetjänt)
29/10 19:48:25
2
1.500 kr
29/10 19:48:25
1
1.500 kr (Budbetjänt)
29/10 19:49:05
2
1.600 kr
29/10 19:49:52
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Théo Tobiasse
nr 1214 4236
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), "Lóiseau Porphete". Signerad, numrerad 177/199. Motivet: 77x54 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 20:29:36 | 1 | 1.500 kr |
| 29/10 19:47:58 | 2 | 1.200 kr |
| 29/10 19:47:58 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 29/10 19:48:25 | 2 | 1.500 kr |
| 29/10 19:48:25 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 29/10 19:49:05 | 2 | 1.600 kr |
| 29/10 19:49:52 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk mÃ¥lare.Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



