Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 14687226



*

nr 1468 7226


CANDLESTICKS

one pair, nickel silver. Height: 25,


ett par, nysilver. Höjd: 25 cm


Withdrawn

Auction date:

Tuesday May 24 2022
at 18:38:25


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 EGG CUPS
    one pair, silver, sterling, (k9)CG Hallberg, Gust...//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:40
  • 6701 WALL SCOUNCES
    one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:49
  • 6702 WALL SCOUNCES
    one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:02




Ladda ner broschyr