WATCHES & CLOCKS / Wristwatches / Pocket watch 7061699
nr 706 1699
POCKET WATCH
silver, London, 19th century,
silver, London, 1800-tal
700
SEK 300
Monday August 1 2011
at 19:08:18
1/8 17:44:12
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
POCKET WATCH
nr 706 1699
POCKET WATCH
silver, London, 19th century,
silver, London, 1800-tal
Estimate: | 700 |
Sold: | SEK 300 |
Monday August 1 2011 |
1/8 17:44:12 | 1 | Vinnande bud |
Silver
Silver