Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 5773287



*

nr 577 3287


PASTEL (F)

Lenght: ()


Carl-henrik Jonasson, åportätt av konstnär 1700-tal, 61x50


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Tuesday April 14 2009
at 19:01:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/4 22:09:39 1      1.500 kr
14/4 14:44:53 2      750 kr
14/4 14:58:33 2      1.200 kr
14/4 15:00:14 2      1.500 kr
14/4 15:01:15 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl-henrik jonasson färgkrita pastell vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr